HISTORIE

Fotbalový klub v Židlochovicích byl založen v roce 1921. Během 80 let existence se v Židlochovicích hrály okresní i krajské soutěže mužů i mládeže. Klub měl silnou základnu i solidní zázemí. Na začátku 80. let minulého století byly vybudovány nové kabiny a počátkem 90. let nahradila škvárové hřiště tráva. Vzniklo i druhé tréninkové hřiště, které několik let sloužilo i pro soutěžní utkání. V plánu byly i tenisové kurty. Bohužel k tomu už nedošlo.

Na přelomu tisíciletí na rok zanikl a obnoven byl v roce 2001. Mládežnické týmy reálně zanikly a fungovaly jen nepravidelně. Jediným stabilním týmem tak bylo družstvo mužů. Ti se pohybovali na pomezí 3. a 4. třídy okresního přeboru. Od roku 2015 se fotbalový klub stabilizoval. V mládežnických kategoriích máme přihlášené přípravky, žáky i dorost ve spojení s okolními obcemi. Muži v sezóně 2022/23 postoupili do okresního přeboru a již druhým rokem máme i B-tým (IV. třída OP).

Od roku 2018 probíhají s městem jednání o rekonstrukci areálu, zejména šaten, které jsou v havarijním stavu. Součástí rekonstrukce by, kromě nového zázemí, měla být i tréninková plocha s umělým osvětlením.